Trabzon'da Maskesiz Gezenler İçin Yeni Uygulama - Webmaster Forum - MacawForum.com
 

Yapay Zeka Yapay zeka nedir, artificial intelligence projeleri, güncel haberleri ve yapay zeka makaleleri, deep learning, artificial intelligence teknolojisi hakkında son gelişmeler


Trabzon'da Maskesiz Gezenler İçin Yeni Uygulama

Yapay Zeka


Cevapla Yeni Konu Aç
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 20 Aralık 2020, 23:21:11
xtaletoaum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Aktif Üye
 
Edirne Şubesi
Üyelik Tarihi: 24 Nisan 2018
Mesajlar: 10.786
Konular: 1791
Aldığı Beğeni: 2
Verdiği Beğeni: 0
Standart Trabzon'da Maskesiz Gezenler İçin Yeni Uygulama

Resmi tam boyutlu olarak görmek için tıklayın.

Vatandaşları maske kullanmaya teşvik etmek için Trabzon Büyükşehir Belediyesi yeni bir uygulamaya geçti. Otobüs duraklarına eklenen yapay zeka destekli ekranlar, maske takmayan vatandaşların yüzüne korovirüs efekti veriyor. Belediye, bu hamleyle vatandaşları maske takmaya ikna edebileceğini düşünüyor.

Yüzünü koronavirüs şeklinde gören vatandaşlar, maske takmaya başlıyor. Duraklara maskeyle gelen vatandaşlarsa "Koronavirüse karşı mücadelemize ortak olduğun için teşekkür ederiz." ifadesini görüyorlar. Anlaşılan dijital ekranlar vatandaşları etkiliyor.

Resmi tam boyutlu olarak görmek için tıklayın.

Alıntı:
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu tarafından yapılan açıklamada; Bugüne kadar her alanda çalışma yaptıklarını söyleyen Zorluoğlu, bu çalışmalardan sonuncusunun da bazı duraklara yerleştirilen ekranlar olduğunu ifade etti. Belediye başkanı, maske takmayan vatandaşların duyarlılıklarını artırmak için böyle bir çalışma yaptıklarını belirtti.

Resmi tam boyutlu olarak görmek için tıklayın.

 
Copyright © 2020

dizi forum